foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Jak trudno było ty razem? Zacięta rywalizacja i wyciskanie siódmych potów czy raczej drobnostka?

   Dnia 18 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Sobótce o godzinie 11:30 rozpoczął się etap gminy XX Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego. Można było oglądać pracę reprezentantów takich szkół jak: SP im. Marii Konopnickiej w Rogowie Sobóckim, SP w Świątnikach, SP nr 2 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Sobótce, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Sobótce i SP nr 1 im. Janusza Korczaka w Sobótce. Sprawami organizacyjnymi, jak i samym prowadzeniem owej uroczystości, zajęła się p. Małgorzata Stachowiak. To właśnie na jej barkach spoczęła cała odpowiedzialność za ten dzień. W organizacji konkursu współpracowały również P. Agata Jurasz, P. Izabela Sieradzka.

    O godz. otwarcia uczniowie zebrali się w bibliotece, gdzie zostali powitani przez nauczycieli i przedstawiono jury. Po krótkim wstępie wydarzenie przeniosło się do sali nr 38, w której miała zacząć się rywalizacja o miejsca na podium. Tegoroczne dyktando miało formę czterozwrotkowego wiersza. Kryły się w nim takie trudności ortograficzne jak: „ołtarz”, „hipokryta”, „choleryk”. Po tym wyzwaniu młodzież udała się na słodki poczęstunek, który przygotowały uczennice klas gimnazjalnych, a dorośli zabrali się do ciężkiej pracy, by sprawdzić rozmaite wersje oryginalnego tekstu.

   Około godziny 13:30 nastąpiło ogłoszenie wyników, przyznanie nagród i zrobienie pamiątkowej fotografii. Między pierwszymi trzema pozycjami była naprawdę mała różnica w punktach. Zdobywczynią pierwszego miejsca była Emilia Załupska, drugiego- ex aequo- dwie uczennice Amelia Kurdziel oraz Kalina Krawczyńska, a trzecie przypadło Wiktorii Gochowinie.

  Serdecznie dziękujemy Dyrekcji naszej szkoły za możliwość zorganizowania orograficznych zmagań, nauczycielom polonistom za przygotowanie uczniów oraz organizatorom.

   Do zobaczenia za rok na kolejnym Konkursie Ortograficznym.

P1170922

 

P1170932

Emila Załupska

Dziennik elektroniczny

BIP

platforma edukacyjna

zegar

Dzwonki

0. 7:10 - 7:55

1. 8:00 - 8:45

2. 8:55 - 9:40

3. 9:50 - 10:35

4. 10:45 - 11:30

5. 11:50 - 12:35

6. 12:55 - 13:40

7. 13:45 - 14:30