foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Książki, czarodziej i stara szafa
Obchody Miesiąca Bibliotek Szkolnych

 

Ten, kto uważa, że biblioteki są nudne i pełno w nich starych, zakurzonych książek, których nikt nie czyta, chyba nigdy nie odwiedził naszej biblioteki szkolnej. To miejsce tętni życiem, tutaj dzieją się rzeczy niezwykłe, bo wyjęte prosto z bajek, baśni i powieści. Uczniowie wiedzą, że jest to miejsce przyjazne i wyjątkowe, dlatego przychodzą tutaj z radością.

szafa11

Tuż przed wejściem wita wszystkich odwiedzających magiczna, bajkowa szafa.

 

 

szafa22

 

szafa33

 

szafa44

 

szafa55

Legenda głosi, że pewien stary, zgorzkniały czarodziej, który nie lubił czytać i nie przepadał za bohaterami książek, zaczarował ich i uwięził w starej szafie. Można ich uwolnić tylko w jeden sposób- czytając. Należy jednak pamiętać, że książkę można wziąć z półki dopiero wtedy, kiedy przyniesie się drugą na wymianę. Ten zaczarowany mebel nigdy nie może stać pusty! Jeżeli tak się stanie, to bohaterowie literaccy nigdy nie zostaną uwolnieni.

Tymczasem w bibliotece...

„Witajcie w naszej bajce...”- te słowa piosenki wielokrotnie rozbrzmiewały w naszej bibliotece. 23 października 2015 roku to data niezwykła- Dzień Postaci Literackiej i Bajkowej, obchodzony w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych. W tym dniu nie obowiązywały mundurki. Zamiast uczniów naszą szkołę odwiedzili bohaterowie bajek, baśni i powieści. Harry Potter znalazł się dzisiaj w jednej bajce z Papą Smerfem, Pinokiem i Kotem w butach. Koziołek Matołek, zamiast do Pacanowa, trafił przez przypadek do Sobótki, aby opowiedzieć o swoich przygodach Królewnie Śnieżce i Czerwonemu Kapturkowi. Pojawiła się nawet Macocha, która była dla Kopciuszka dużo milsza niż dotychczas. Wszystkich postaci nie sposób wymienić! Było wesoło i kolorowo! Nic więc dziwnego, że nawet Mikołajek postanowił zostać (chociaż przez jeden dzień) pilnym uczniem Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sobótce.

 

DPL1

 

DPL2

 

DPL3

 

DPL4

 

DPL5

 

DPL6

 

DPL7

 

 

 DPL88

 

 

Drzwi szkolnej biblioteki nie zamykały się. Uczniowie brali udział w lekcjach bibliotecznych, podczas których dumnie prezentowali swoje stroje, oglądali „Przygody Mikołajka” i „Akademię Pana Kleksa” (za grzeczne, ciche zachowanie Pani Kleks przyznawała kolorowe piegi). Nasi podopieczni przy słodkim poczęstunku brali udział w konkursach o bohaterach baśniowych, uczyli się piosenki „Witajcie w naszej bajce” i... jeszcze chętniej wypożyczali książki.

                                                                                                                                                                                    Natalia Szewczyk-Sączawa

Dziennik elektroniczny

BIP

platforma edukacyjna

zegar

Dzwonki

0. 7:10 - 7:55

1. 8:00 - 8:45

2. 8:55 - 9:40

3. 9:50 - 10:35

4. 10:45 - 11:30

5. 11:50 - 12:35

6. 12:55 - 13:40

7. 13:45 - 14:30