Przez tydzień w naszej szkole krążyła puszka, ale nie Pandory, a puszka Prometeusza. Uczniowie – ile kto mógł i ile chciał – wrzucali monety, by pomóc swoim koleżankom. Bo Maja i Oliwka chodzą do szkoły. Wśród koleżanek i kolegów czują się bardziej normalnie. Zapominają choć przez jakiś czas o bólu i codziennych uciążliwych, i czasochłonnych zabiegach. Marzą o tym, by być zdrowe i żeby tata był z nimi, gdyż teraz na ich znośne życie zarabia za granicą.

Na siostry Drońskie uczniowie, nauczyciele i anonimowi darczyńcy zebrali 180 zł. Pieniądze zostały przekazane na fundację www.siepomaga.pl ze wskazaniem na Maję i Oliwkę. Pod tym adresem można dowiedzieć się więcej o nich, i o wielu potrzebujących.

W naszej Szkole od wielu lat prowadzone są charytatywne zbiórki; na szpital onkologiczny prof. Alicji Chybickiej (puszki), na fundacje ratujące zwierzęta przed rzezią, fundacje ochrony ginących gatunków, indywidualne zbiórki dla chorych dzieci. No i oczywiście Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.!

Ta pierwsza akcja - w nowym roku szkolnym - niech będzie dobrym początkiem naszych kolejnych zbiórek dokładających się do wspierania słusznych spraw.

Dziękujemy koleżankom z 6b za bieganie z puszką!!! Dokumentację z przeliczenia pieniędzy oraz przekaz bankowy jest do wglądu u Anny Motorniuk.