festiwal1W dniach 26-28.10.2015 w czasie długiej przerwy, uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w III Szkolnym Festiwalu Nauki. Hasło tegorocznego festiwalu "Poznajemy nieznane" miało nam przybliżyć potrzeby i problemy z którymi muszą zmagać się osoby niepełnosprawne, dlatego część naszych działań dotyczyła tego tematu. Uczniowie mieli możliwość "wczuć" się w rolę osoby niepełnosprawnej m. in. poruszając się na wózku inwalidzkim, poruszając się z zasłoniętymi oczami lub próbując zrozumieć, co mówi druga osoba mając "zatkane" uszy. Mamy nadzieję, że powyższe działania pomogą w budowaniu tolerancji do osób, które różnią się od nas wyglądem lub zachowaniem i pozwolą lepiej zrozumieć jakie trudności napotykają one w życiu codziennym.

W programie naszego festiwalu znalazły się również następujące pozycje: - Czy dźwięk można zobaczyć ? - laboratorium - Badamy zmysł dotyku – laboratorium, konkurs - Badamy zmysł smaku - laboratorium - Rybka w słoiku - laboratorium - Telefon na sznurku - laboratorium - Złudzenia optyczne - prezentacja multimedialna - Mierzenie czasu – wystawa interaktywna - Wagi - kiedyś i dziś - wystawa interaktywna W przygotowaniu powyższych propozycji brali udział uczniowie klas: 5 a, 6 b i 6 c - nadzorowali wykonywanie doświadczeń, prezentowali ciekawostki oraz przeprowadzali konkursy.

Ewa Nesterowicz Małgorzata Reszke

Magdalena Szywała Anna Wnęk-Sosialuk