Od 28 listopada obowiązuje nowy plan lekcji.

Nowy plan lekcji

konkurs11listopada 111 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym.

Konkurs odbywał się w kilku kategoriach:

- klasy czwarte – praca plastyczna pt.: „ Wolność oczami dzieci”,

- klasy V-VII – praca plastyczna, plakat „11 Listopada Odzyskanie Niepodległości”,

- klasy V – praca przestrzenna – symbole Polski,

- klasy VI - kotyliony

Zaangażowanie dzieci przerosło nasze oczekiwania. Wybór był bardzo trudny, dlatego też jury przyznało wyróżnienia:

Wszystkim uczniom klasy IV a, IV b i IV c

Czytaj więcej...

PLAKAT 11 LISTOPADA 2022

W ramach obchodów 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w szkole przeprowadzony został konkurs historyczny. Uczniowie przygotowywali prace w dwóch kategoriach wiekowych:
- klasy IV-VI-uczestnicy wykonywali oś czasu, na której umieszczali najważniejsze ich zdaniem wydarzenia, które doprowadziły do odrodzenia niepodległego państwa polskiego po 123 latach zaborów;
-klasy VII-VIII-uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przenieść się w czasie i przeprowadzić wywiad z Ojcem Niepodległości marszałkiem Józefem Piłsudskim.
Komisja konkursowa biorąc pod uwagę następujące kryteria:
– jakość i estetyka wykonanej pracy,
– oryginalny pomysł i indywidualny charakter pracy,
– umiejętności plastyczne,
– materiały użyte do wykonania pracy,
– zgodność pracy z założeniami konkursu,
oraz ogólny wyraz estetyczno – artystyczny postanowiła przyznać nagrody:
W kategorii IV-VI
 I miejsce-Agata Drużga z klasy Vc
II miejsce-Amelia Zaleska z klasy Va oraz Mikołaj Centka z klasy Vc
III miejsce-Alicja Zacirka z klasy IVc
wyróżnienie-Jan Staszczak z klasy VIc
W kategorii VII-VIII
  •  I miejsce-Martyna Pietrus z klasy VIIc oraz Wojciech Baran z klasy VIIIc
Zwycięzcom gratulujemy!
I miejsce  konkurs 2  konkurs 3

Plakat XXIII edycji akci Gora Grosza

7FDD1A23 5906 4CEC 81DF 75233F70EB8DDnia 10.11.2022 o godzinie 9:00 uczniowie klas 1-3 wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Apel przygotowały klasy: 2d i 3c pod kierunkiem Pani Natalii Brzeźnej oraz Pani Patrycji Kuczyńskiej. Apel miał na celu wzbudzić w nas refleksję oraz poszerzyć wiedzę uczniów na temat Ojczyzny.
Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce patriotycznej. Podczas występu nie zabrakło takiej osobowości historycznej jak Józef Piłsudski, w którego rolę wcielił się trzecioklasista. Artyści zebrali zasłużone brawa i gratulacje.
Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i uczestnicząc w obchodach tego Święta dajemy wyrazy pamięci tym wszystkim, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce.

C0E19EF4 00B8 4EEA 836B 8785AC487FE5   9511FC4F BE39 40E5 AA93 1CD160C2A161   7FDD1A23 5906 4CEC 81DF 75233F70EB8D

IMG 20221024 100105

IMG 20221028 132813

RakChadzaWspak cytobus plakat 24.10 4 page 0001

FB IMG 1666683099467

Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet – Góra Grosza. Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc psychologiczną i rzeczową dla dzieci, które jej potrzebują i tych które nie wychowują się w swojej rodzinie.

W dniach 01.11.2022-28.02.2023 w naszej szkole odbędzie się zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza".

Jeden grosz znaczy niewiele, ale już góra grosza może zdziałać więcej.

Prosimy, aby przekazywane pieniądze znajdowały się w woreczkach. Pieniądze przekazujemy pani Patrycji Kuczyńskiej do sali 23A lub pani Alinie Podczaszy. Młodsze dzieci mogą przekazać pieniądze swoim wychowawcom.

Inne Metody Wsparcia Akcji W Imieniu Szkoły/Przedszkola

1. Można skorzystać z e-SKARBONKI

a. Skanując kod QR znajdujący się na plakacie Góry Grosza. ( Plakat znajduje się na drzwiach głównego wejścia do budynku A). Wchodząc na stronę Dowody Wpłaty XXIII edycji akcji Góra Grosza

2. Aby wesprzeć akcję w imieniu konkretnej placówki należy w tytule przelewu podać Nazwę oraz adres placówki.

3. Tylko wpłaty, które w tytule będą zawierały powyższe dane, zostaną doliczone do wpłat danej placówki.

Zachęcamy do udziału!

Organizatorki Patrycja Kuczyńska i Alina Podczaszy

Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2022/2023:

- 31 października 2022r.- cała szkoła,

- 02  maja 2023r. – cała szkoła,

- 23-25 maja 2023r.- kl.IV-VII,

- 09 czerwca 2023r. – cala szkoła.

platforma edukacyjna