foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

DZIEŃ PATRONA

Janusz Korczak – najważniejsza postać w naszym Przedszkolu . Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że poświęcił swoje życie, by być z dziećmi do końca. 17 października obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Rodziców odsyłamy do poszukiwania informacji o tym wszechstronnym człowieku. A nasze dzieci w tym szczególnym dniu uczyły się i z pomocą wychowawców próbowały zrozumieć piękne piosenki o prawach dziecka, dowiedziały się lub przypomniały sobie, kim był Janusz Korczak i co wywalczył właśnie dla dzieci. Rozmawialiśmy o jego twórczości i okazało się, że większość Przedszkolaków zna postać Króla Maciusia Pierwszego! Dzieci chętnie kolorowały rysunki z tej bajki oraz te przedstawiające ich najważniejsze prawa. Razem z dziećmi z klas 1-3 przedszkolaki wyruszyły w kolorowym Pochodzie Maciusiowym pod pomnik Janusza Korczaka, gdzie zaśpiewały piosenkę: „Niech żyje nam król Maciuś I, a następnie złożyły kwiaty oraz zapaliły znicz w hołdzie Patronowi.

Katarzyna Guzik i Wioletta Grzesińska

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dnia 2 października swoje odlotowe święto mieli nasi kochani chłopcy. Wszyscy: ci bardziej przebojowi, jak i ci nieco bardziej nieśmiali w tym dniu byli w centrum uwagi. Każdy mały mężczyzna otrzymał wspaniały prezent – kubek ze swoim imieniem. Dzieci świętowały ten dzień w gronie swoich kolegów i koleżanek z grupy. Były medale, tańce
z balonami, słodki poczęstunek w postaci domowego ciasta oraz innych smakołyków. Dziewczynki składały kolegom życzenia i z uśmiechem śpiewały „100 lat!”. Działo się!

Katarzyna Guzik i Wioletta Grzesińska

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września dzieci z grupy 0a świętowały jeden ze swoich najważniejszych dni - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka! Uroczystość rozpoczęliśmy prezentacją piosenki: „Dzień Przedszkolaka”. Wszystkie dzieci wydawały się przejęte i zaśpiewały naprawdę pięknie. Każdy otrzymał od wychowawców pamiątkowy medal Super Przedszkolaka,
a następnie odbyły się zabawy muzyczno-ruchowe, zabawy z balonami oraz chustą animacyjną, śpiewy i tańce. Dzięki pomocy Rodziców po zabawie na dzieci czekał słodki poczęstunek. Wszyscy na pewno zapamiętają na długo ten dzień!

Katarzyna Guzik i Wioletta Grzesińska

Dziennik elektroniczny

BIP

platforma edukacyjna