foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

andrzejki przedszk 1,,Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów
 i wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej -
w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.’’

30 listopada przedszkolaki obchodziły Andrzejki. Tajemnicze dekoracje sali, panie przebrane za wróżki sprawiły, że dzieci  przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Na początku zabawy wróżki nauczyły wszystkich uczestników  zaklęcia : "Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.” Następnie dzieci wysłuchały opowiadania oraz obejrzały krótki film, dzięki którym dowiedziały się, czym są Andrzejki i jakie tradycje są związane z tym magicznym dniem. Zanim zaczęły się wróżby panie przypomniały , że wróżba to zabawa
 i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż,  wrzucały grosiki  do studni (miski z wodą), aby spełniły się ich najskrytsze marzenia.
Za pomocą przygotowanych obrazków przedstawiających rozmaite zawody , sprawdzały kim zostaną w przyszłości , a ilość rozwiązanych w ciągu 10 sekund supełków miała świadczyć
o tym, ile marzeń zostanie spełnionych w nadchodzącym roku. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Na zakończenie zabawy dzieci rozwiązywały zagadki oraz wykonały pracę plastyczną: „Symbole andrzejkowe” – wyklejanka plastelinowa.   

 I tak dzień magii i czarów dobiegł końca, z całą pewnością można go uznać za bardzo udany. Mamy nadzieję, że dzieci będą go mile wspominać, bowiem bawiliśmy się wszyscy naprawdę wspaniale.

Katarzyna Guzik

Karolina Lorenc

Wioletta Grzesińska

zdjęcia dostępne w galerii foto    

4W naszym Przedszkolu w październiku odbył się konkurs plastyczny pt. "Dary jesieni". Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci na piękno jesiennej przyrody i rozwijanie kreatywności poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy
za pomocą techniki dowolnej w formacie A4-A3, bądź formie przestrzennej.

Jury w składzie: Wioletta Grzesińska, Aneta Mielnikowska, Magdalena Szpalek oceniało prace w dwóch kategoriach wiekowych - starszej i młodszej. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpiło 13. listopada 2020 roku.

Grupy młodsze:

I miejsce - Piotr Gajewski z grupy Poziomek

II miejsce - Gabriela Nizioł z grupy Pszczółek

III miejsce - Zofia Sobańska, Kinga Chmielewska z grupy Poziomek

Grupy starsze:

I miejsce - Olivier Gałek

II miejsce - Patrycja Lorenc

III miejsce - Antonina i Antoni Piekarscy

Sporo prac plastycznych zasłużyło na wyróżnienia. Za udział w jesiennym konkursie wszystkim serdecznie dziękują organizatorki Magdalena Szpalek i Aneta Mielnikowska. Dziękujemy również Wychowawcom za pomoc przy przekazywaniu prac i umożliwienie zorganizowania wystawy w holu głównym budynku przedszkola.

W. Grzesińska, A. Mielnikowska, M. Szpalek

1  2  3

114 października przypadał Dzień Edukacji Narodowej. Nie tylko nauczyciele i pedagodzy miło spędzili ten dzień, dzieci również świętowały! Wszak edukacja jest czymś, co łączy pokolenia. Nasze przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego ten dzień uznawany jest za ważny. Były zabawy przy muzyce, rysowanie laurek, w niektórych grupach odbył się nawet słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. W grupie Pszczółek dzieci miały za zadanie namalować na folii postać z bajki, którą najbardziej chciałyby zaprosić do naszego Przedszkola w tym szczególnym dniu. Trzymajcie kciuki, żeby ich życzenia się spełniły!

Dominika Sieniarska-Baran

2   3  4  

5  6

listonosz1W poniedziałek 19.10.2020 r. obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej, który w tym roku wypadł w niedzielę 18 października. Dzień ten, zwany też Dniem Listonosza, był okazją, aby przybliżyć dzieciom wiedzę o funkcjonowaniu poczty oraz o bardzo potrzebnym zawodzie listonosza. W tym roku nie mogliśmy wyjść poza Przedszkole, ale nic straconego: śpiewaliśmy piosenki, malowaliśmy obrazki, a wiele grup napisało też listy lub kartki, które później zostały wysłane przez panie! Utrwalaliśmy pojęcia takie jak nadawca i odbiorca, oglądaliśmy piękne znaczki pocztowe przez szkło powiększające oraz tworzyliśmy z nich zbiory, niektóre grupy projektowały własne znaczki i koperty… a nawet papierowego listonosza!

Zespół Nauczycieli Przedszkola

listonosz3  listonosz4   listonosz 2

mycierak215 października był pracowitym dniem, ponieważ obchodziliśmy w naszym Przedszkolu także Światowy Dzień Mycia Rąk. Odbyły się pogadanki na temat znaczenia przestrzegania higieny (zwłaszcza w aktualnej sytuacji), dzieci przypomniały sobie dokładną instrukcję mycia rąk i ćwiczyły pod okiem swoich pań. W każdej grupie znalazł się jakiś mistrz znający ją na pamięć, którego inne dzieci mogły naśladować. Przedszkolaki oglądały ilustracje bakterii, bawiły się w swoją ulubioną zabawę ruchową o nazwie Wirus, rysowały, śpiewały znane i mniej znane piosenki, m. in. piosenkę Fasolek o mydle i obiecały, że będą myć rączki tak dokładnie już zawsze, nie tylko od święta! Na zdjęciu można zobaczyć plakat stworzony przez grupę Pszczółek.

Zespół Nauczycieli Przedszkola

dzien patronaJanusz Korczak – najważniejsza postać w naszej Szkole. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że poświęcił swoje życie, by być z dziećmi do końca... 15 października obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Rodziców odsyłamy do poszukiwania informacji o tym wszechstronnym człowieku. A nasze dzieci w tym szczególnym dniu słuchały, uczyły się i z pomocą wychowawców próbowały zrozumieć piękne piosenki o prawach dziecka, dowiedziały się lub przypomniały sobie, kim był Janusz Korczak i co wywalczył właśnie dla dzieci. Rozmawialiśmy o jego twórczości i okazało się, że większość Przedszkolaków zna postać Króla Maciusia Pierwszego! Dzieci chętnie kolorowały rysunki z tej bajki oraz te przedstawiające ich najważniejsze prawa. Niektórzy przygotowywali plakaty, portrety Korczaka, śpiewali i na swój sposób próbowali uczcić pamięć naszego wspaniałego Patrona.

Zespól Nauczycieli Przedszkola

ddziewczynki 1W poniedziałek 12.10 w najmłodszych grupach, czyli u Poziomek i Pszczółek, świętowaliśmy Dzień Dziewczynki. Dziewczyny z zerówek będą obchodzić już nieco poważniejszy Dzień Kobiet w marcu.

Małe damy z tej okazji otrzymały prezenty niespodzianki, były baaardzo zadowolone. To chłopcy wręczali prezenty swoim koleżankom. Tradycyjnie odbył się poczęstunek, tańce, a nawet tańce ze wstążkami. U Pszczółek była prawdziwa dyskoteka, z kolorowymi światełkami i wielkie bańki mydlane. Poziomki z imprezy na imprezę będą się rozkręcać, na razie troszkę plątały im się rączki w piosence „Labada” i było bardzo wesoło. Tym razem to chłopcy musieli postarać się, by ładnie zaśpiewać „100 lat!”, nie było, że nie! Dziewczynki dostały również pamiątkowe medale lub dyplomy. To był przyjemny dzień.

Dominika Sieniarska-Baran, Magdalena Szpalek

link do galerii

dzien dyni2020 1Dnia 10. października 2020 roku w naszym Przedszkolu grupa Poziomek obchodziła Dzień Dyni. Dzieci w tym dniu przyniosły najpiękniejsze i najdorodniejsze okazy. Mogły je podziwiać z kolegami i koleżankami, a nawet wspólnie z panią Anetą rozkroić i zajrzeć do środka. Surowej ocenie organoleptycznej poddano pestki dyni, które następnie ułożono na tacach, aby mogły wyschnąć. Poziomki brały udział także w zajęciach zespołowych, razem wykleiły z papieru kolorowego ogromną "Dynię". Następnie każdy z osobna malował palcami na pomarańczowo lub żółto własną sylwetę dyni. Nie zabrakło również zabaw matematycznych, przeliczania, klasyfikowania, układania dyń od największej do najmniejszej, a nawet prób podniesienia największego z warzyw.

Aneta Mielnikowska, Magdalena Szpalek

link do galerii

dzien chlopaka 5Dnia 30.09.2020 r. w całym Przedszkolu swoje odlotowe święto mieli nasi kochani chłopcy. Wszyscy: ci bardziej przebojowi, jak i ci nieco bardziej nieśmiali w tym dniu byli w centrum uwagi. Każdy mały mężczyzna otrzymał w prezencie kolorowy styropianowy samolot, który można było w tych ostatnich ciepłych dniach wykorzystać podczas rodzinnych spacerów do sprawdzania, jak daleko poszybuje.

Dzieci świętowały ten dzień w gronie swoich kolegów i koleżanek z grup. Były dyplomy lub medale, tańce z balonami, słodki poczęstunek w postaci domowego ciasta lub babeczek, dziewczynki składały kolegom życzenia i z uśmiechem śpiewały „100 lat!”. Działo się!

Zespół Nauczycieli Przedszkola

galeria zdjęć  

1Pod koniec września w ramach cyklu "Poznaj moich rodziców" do naszego Przedszkola przyjechali policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Dzieci dowiedziały się w czym zajmują się patrole policji wodnej, jak powinniśmy zachowywać się nad jeziorem i rzeką oraz jak pracuje policyjny pies. Chętnie oglądali wszystkie komendy, które wykonywał pies ze swoim przewodnikiem.

Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjantów. W szczególności czapka, która wędrowała z głowy na głowę wielu chętnych do jej przymierzenia przedszkolaków.
Uwieńczeniem spotkania z policjantami była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu oraz quada, który na czas pobytu zaproszonych gości stanął na terenie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą. Ponadto przedszkolaki mogły włączyć i posłuchać sygnałów policyjnej syreny.

To było bardzo ciekawe spotkanie. 

Dziękujemy!

Dzieci z przedszkola z wychowawcą

K. Lorenc

3  4  5 

dzienPrzedszkolaka 3W poniedziałek 21 września nasze Przedszkolaki świętowały jeden ze swoich najważniejszych dni - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka! Na boisku szkolnym odbyła się uroczystość dla wszystkich grup, ze zwróceniem uwagi na odpowiedni dystans między nimi. Spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem i prezentacją piosenki przez każdą grupę. Naszym najmłodszym 4-latkom odwagi dodawały kolorowe balony trzymane w rączkach. Wszystkie dzieci wydawały się przejęte i zaśpiewały naprawdę pięknie. Każdy otrzymał od wychowawcy pamiątkowy medal Super Przedszkolaka, a następnie odbyły się zabawy muzyczno-ruchowe. Zmęczeni zabawą na świeżym powietrzu, udaliśmy się do swoich sal, gdzie czekał słodki poczęstunek i ciąg dalszy imprezy. Były między innymi bańki mydlane, zabawy z chustą animacyjną, śpiewy i tańce. Dzieci na pewno zapamiętają ten dzień!

Zespół nauczycieli Przedszkola

 

dzienPrzedszkolaka 1   dzienPrzedszkolaka 2  dzienPrzedszkolaka 4 

 

dzienPrzedszkolaka 5 dzienPrzedszkolaka 6  dzienPrzedszkolaka 7  

dzienPrzedszkolaka 8  dzienPrzedszkolaka 9  dzienPrzedszkolaka 10     

Dziennik elektroniczny

BIP

platforma edukacyjna