foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

dzien dyni2020 1Dnia 10. października 2020 roku w naszym Przedszkolu grupa Poziomek obchodziła Dzień Dyni. Dzieci w tym dniu przyniosły najpiękniejsze i najdorodniejsze okazy. Mogły je podziwiać z kolegami i koleżankami, a nawet wspólnie z panią Anetą rozkroić i zajrzeć do środka. Surowej ocenie organoleptycznej poddano pestki dyni, które następnie ułożono na tacach, aby mogły wyschnąć. Poziomki brały udział także w zajęciach zespołowych, razem wykleiły z papieru kolorowego ogromną "Dynię". Następnie każdy z osobna malował palcami na pomarańczowo lub żółto własną sylwetę dyni. Nie zabrakło również zabaw matematycznych, przeliczania, klasyfikowania, układania dyń od największej do najmniejszej, a nawet prób podniesienia największego z warzyw.

Aneta Mielnikowska, Magdalena Szpalek

link do galerii

Dziennik elektroniczny

BIP

platforma edukacyjna