foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Od października tego roku szkolnego rozpoczęliśmy na terenie naszej szkoły zbiórkę plastikowych nakrętek na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci w ramach szóstej edycji akcji Nakrętki dla Hospicjum.

nakretki logoProjekt polega na zbiórce surowców plastikowych, które następnie Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci odpłatnie przekazuje firmom zajmującym się recyklingiem. Pozyskane w ten sposób pieniądze są przeznaczane na pomoc nieuleczalnie chorym dzieciom. Udział w projekcie uświadamia uczestniczących w nim młodych ludzi jak drobne, nic nieznaczące przedmioty zamieniać w dobry gest i uczynek, uczy przy tym empatii oraz oswaja z trudnymi tematami. Ponadto wyrabia nawyk segregowania odpadów, rozwijając dzięki temu postawy proekologiczne. Dlatego też zachęcamy naszych uczniów, ich rodziców i przyjaciół do włączenia się w akcję i przynoszenie niepotrzebnych w domu plastikowych nakrętek:

 

-        po wodzie mineralnej, napojach, sokach,

-        od szamponów,

-        od kremów,

-        od pasty do zębów,

-        od kawy itp.

Plastikowe nakrętki można przynosić do zaułku świetlicowego, gdzie znajduje się specjalnie przygotowany na nie pojemnik lub przekazać je wychowawcom świetlicy.

Wkręćmy się w pomaganie!

Koordynator - Marta Cetnarowska

Dziennik elektroniczny

BIP

platforma edukacyjna

zegar

Dzwonki

0. 7:10 - 7:55

1. 8:00 - 8:45

2. 8:55 - 9:40

3. 9:50 - 10:35

4. 10:45 - 11:30

5. 11:50 - 12:35

6. 12:55 - 13:40

7. 13:45 - 14:30