HOT-INFO

ul. Świdnicka 20a,
55-050 Sobótka

71 31 62 565
info@sp1sobotka.pl

|

Dnia 4 czerwca br. obchodziliśmy Dzień Dziecka. W ramach podsumowania profilaktyki uczniowie klas 4 - 7 wykonali plakaty dotyczące przemocy i reagowania na nią.
W wyznaczonych miejscach na terenie szkoły znajdowały się punkty (stoiska) prowadzone przez zaprzyjaźnione instytucje. Stanowisko rekonstrukcyjne przygotowała dyrektor Muzeum Ślężańskiego p. Monika Szima - Efinowicz. Prawa i obowiązki oraz konsekwencje czynów karalnych na stanowisku Policji przedstawił sierżant Ireneusz Godlewski. Za stanowisko „Załoga Czworonoga” była odpowiedzialna dr Agnieszka Nowacka. Jednostkę do przyjazdu Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizował przedstawiciel straży p. Tomasz Zub. Na stanowisku Ośrodka Pomocy Społecznej informacji udzieliły dyrektor OSP Katarzyna Dwornik – Piszczałka oraz Dorota Dziurgot. Stanowisko pierwszej pomocy znajdowało się pod przewodnictwem p. Magdy Lewandowskiej i p. Rafała Zadory. Ścieżka zdrowia została przygotowana przez p. Aleksandrę Myk oraz p. Justynę Kafel. W klubie biegacza gościliśmy p. Henryka Załęskiego, p. Antoniego Stankiewicza i p. Aleksandra Łężniaka. Ścieżka sensoryczna, bańki oraz obrazy przestrzenne przygotowała p. Eliza Gaczewska. Grupą harcerzy przewodziła p. Bogna Murawska, a integrację prowadziła Aleksandra Bugzel.
Uczniowie pod opieką nauczycieli mieli okazję przekonać się czym zajmują się wymienione organizacje, zadać pytania oraz uczestniczyć w przygotowanych przez nie formach aktywności.
Dla każdej klasy został przewidziany słodki poczęstunek.
Koordynatorem wydarzenia była p. Małgorzata Mielcarska – Makuch.
Serdecznie dziękujemy za udział i czas poświęcony w obchodach.

 

 

Agnieszka Jadczyk